Cestování

ZÁPISKY Z DOVOLENÉ V MARSA ALAM (EGYPT)

22.8.2018
Dovolená v Marsa Alam

Když jsme se s přítelem rozmýšleli, kam pojedeme letos k moři, tak jsme se rozhodovali nad několika destinacemi…a nakonec jsme zvolili Marsa Alam v Egyptě. Věděli jsme, že to tam bude hlavně válecí dovolená a sami jsme byli zvědaví, jestli nás to bude bavit.

A víte co? Bavilo.
Letěli jsme hned den po tom, co jsem odevzdala diplomku, takže to byl zasloužený relax. Vybrali jsme si destinaci Marsa Alam kvůli jejím krásným korálům. Bydleli jsme v hotelu Radisson Blu, který byl super a asi nejvíc jsme byla nadšená z bazénu, protože na dovolený snad neni nic lepšího než infinity pool 🙂 Takže už dopoledne jsme byli u bazénu a tak od 11h si užívali all inclusive (čti gin s tonikem).

Samozřejmě jsme nebyli celou dobu jen na hotelu, ale jeli jsme na šnorchlovací výlet a do přístavu Port Ghalib. Šnorchlování bylo naprosto super a Rudé moře je prostře neuvěřitelně bohaté na mořský život. Viděli jsme velké mořské želvy, spoustu barevných rybiček, korálů a dokonce i rejnoka.
Výlet do Port Ghalib jsme si taky užili. Je

to fajn místo na nákup suvenýrů, koření a různých čajů. Překvapivě nebyli Egypťani nějak hodně vlezlí, a i když nám nabízeli věci z jejich obchůdků, tak respektovali naše ne. Samozřejmě jsme si tam nakoupili pár suvenýrů, ať už pro nás, nebo pro naše blízké. Taky jsme koupili koření a ibiškový čaj, který naprosto miluju.

V Marsa Alam jsme byli na týden a řekla bych, že to stačí. Koupali jsme se, opalovali, četli si, odpočívali a prostře si to tam užili. A příště dáme zase nějakou dobrodružnou dovču 🙂 Naposledy jsme byli na pořádně dobrodružné dovče v Thajsku, tak mrkněte na článek.

 

Přemýšlíte, že byste do Egypta vyrazili taky? Tak tady je malé shrnutí:

Plusy                                                                               Mínusy
+ super na šnorchlování/potápění                           – mimo hotel nemáte moc kam jít
+ vždycky jisté hezké počasí                                      – výlety nejsou úplně levné
+ hodně muziky za málo peněz
+ velký výběr skvělých hotelů
+ odpočinková dovča

Byli jste na dovolené v Egyptě? Dejte mi vědět v komentářích 🙂

Dovolená v Marsa AlamDovolená v Marsa Alam

Dovolená v Marsa Alam Dovolená v Marsa Alam

Dovolená v Marsa AlamDovolená v Marsa Alam

Dovolená v Marsa Alam

Dovolená v Marsa Alam Dovolená v Marsa Alam Dovolená v Marsa AlamDovolená v Marsa Alam Dovolená v Marsa Alam

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *