Beauty | Featured

8 + 1 ZÁSAD PRO ZDRAVOU PLEŤ

1.8.2018

Moje pleť byla vždycky problémová a dřív jsem se s pupínky dost prala. Pak mi ale došlo, že pokud nic nezměním, tak se moje pleť nezlepší. Naštěstí jsem přišla na to, co pleti prospívá, a pupínků jsem se skoro zbavila. Takže tady jsou moje zásady pro zdravou pleť.

1. Zdravá strava
Neříkám, že odteď musíte jíst jen zeleninu, ale jídlo má skutečně velký vliv na naše tělo a to, co jíme, se nám odráží i v obličeji. Pokud máte problémovou pleť doporučuji omezit cukr (když si dám víc sladkého, tak už druhý den se mi na obličeji začnou objevovat pupínky), fast food a mléčné výrobky. Navíc jsou určité potraviny, které stav pleti mohou zlepšit, např. avokádo, citrusy nebo třeba jahody.

2. Pitný režim
Taky vám tenhle bod už přijde jako klišé? Mně trochu jo, ale bohužel to tak fakt je a pleť je zkrátka potřeba hydratovat zevnitř. Navíc když do vody přidáte trochu citronu, tak pomůže k čištění a mizení akné, detoxifikování těla a podpoře imunitního systému.

3. Vhodná pečující kosmetika
Určitě nepodceňujte výběr pečující kosmetiky. Je potřeba určit si typ pleti a podle toho vybírat. Doporučuji vybírat přírodní kosmetiku, protože od té doby, co používám jen přírodní produkty (ideálně veganské), tak se mi pleť hrozně zlepšila. Doporučuji třeba 3 minutovou masku od Havlíkovy apotéky, protože mi hodně zlepšila pleť, po ránu jí krásně vyčistí, rozjasní a připraví na den. A nezapomínejte na tonikum– je to trochu opomíjený, ale hrozně důležitý produkt.

4. Dekorativka
Výběr dekorativky taky nezanedbávejte. Doporučuji spíš lehčí produkty na pleť a zbytečně ji nezatěžovat těžkým make upem. Jestli máte mastnější pleť tak mrkněte na minerální produkty. Poslední dobou používám minerální make up a je hrozně fajn. Na mé mastnější pleti dobře vypadá a hlavně…vydrží mi po celý den (s lehkým přepudrováním).

5. Poctivé odličování
Další klišé je tady, hihi. Ale poctivé odličování každý večer je prostě základní kámen péče o pleť a bez toho krásnou pleť jen tak mít nebudete. Pokud vás nebaví se s tím moc piplat, tak vsaďte na olejové dvoufázové odličovače nebo přímo odličovací olej. Během pár minut budete mít hotovo, ale pleť vám bude děkovat ještě ráno.

6. Používání masek
Masky jsou důležitým doplňkem v péči o pleť a měla bys je přizpůsobit typu pleti, ale taky aktuálnímu stavu. Takže jestli máte normálně mastnější pleť, ale momentálně je vysušená ze sluníčka, tak si klidně dopřejte pořádně hydratační masku. Vyzkoušejte třeba látkové masky, se kterými si užijete tu pravou beauty chvilku nebo si udělejte nějakou masku přímo doma. Na internetu je spousta receptů na domácí masky a věřte mi, většinu potřebných věcí máte už doma.

7. Pozor na bakterie
Kolem nás je spousta bakterií a například na pracovním stole nebo na mobilu je jich víc něž dost. Proto je potřeba pravidelně čistit prostředí kolem sebe a telefon klidně každý den otřít hadříkem. Většinou ho máme hozený v kabelce, saháme na něj neumytýma rukama atd. Potom si ho dáme k obličeji a nečistoty se dostanou z telefonu na tvář. Stejně tak je potřeba si mýt ruce a ideálně si během dne nesahat na obličej.

8. Čistit, čistit, čistit
Ještě u toho čištění zůstaneme. Nezapomínejte čistit ani štětce a houbičky na make up, protože se v nich drží zbytky produktů, na kterých jsou potom zase bakterie a ty se ti dostanou na obličej. Díky špinavým pomůckám si tak můžete roznést akné po celém obličeji. Taky si často povlékejte postel nebo aspoň povlak na polštář, protože se na něm zase drží nečistoty, na které si pak položíte hlavu. Pro hezkou pleť se doporučují povlaky ze saténu nebo hedvábí, ale to nemám ozkoušené.

A jedna rada na závěr:
Jestli se vás problémy s pletí drží jako klíště, tak určitě radši zajděte za dermatologem nebo kosmetičkou. Dermatolog vám poradí s horšími případy akné a může vám předepsat speciální mastičky a prášky. Kosmetička vám pomůže s čištěním pleti a poradí, jak se přesně o váš typ pleti starat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *