Featured | Lifestyle

6 TIPŮ JAK SI UŽÍT OFFLINE DOVOLENOU

15.8.2018
Offline dovolená

Nedávno jsem byla týden na chalupě. Bez wifi a jen na datech, které tam většinou ani nechytám. Takže jsem se rozhodla být ten týden (většinou) offline a tady jsou moje tipy, jak si dovču i tak užít.

1. Užijte si počasí
Svůj offline čas přizpůsobte tomu, jaké je počasí. Je venku hezky a svítí sluníčko? Tak jděte na zahradu, k bazénu, na procházku nebo třeba jen do parku za barákem na piknik. Leje jako z konve? No tak to je ideální počasí na čtení, koukání na filmy, malování nebo dospávání.

2. Jeďte se někam podívat
Léto je nejlepší čas na nová dobrodružství, takže mrkněte na internet a najděte si, kam vyrazit na výlet. Žádné odkládání…prostě to jeden den naplánujte, domluvte se s kámošema a druhý den už můžete vyrazit.

3. Číst, číst, číst
Většina lidí nemá v běžném koloběhu moc času na čtení, a když už by ten čas byl, tak zase není nálada a radši si pustíme film nebo seriál. Takže jestli budete někde na dovolené nebo chcete být prostě chvíli offline, čtení je to nejlepší, čím můžete trávit čas. Vyberte si co vás baví. Já volím lehké čtivé příběhy, fantasy nebo klidně i něco o osobním rozvoji.

4. Dělejte něco kreativního
Jestli se nechcete pouštět do něčeho složitějšího, tak si kupte omalovánky pro dospělé a pastelky. Nebo si kupte vodovky, které můžete na omalovánky taky použít nebo si s nimi jen kreslit na papír. A jestli vás malování neláká, vezměte do ruky tužku a papír a pište co vás napadne. Nebo můžete starý kus nábytku, který už vás dávno nudí, natřít novou barvou. Uvidíte, že pak budete rádi, že jste něco vyrobili a odpočinete si u toho.

5. Věnujte blízkým svůj čas
To nejcennější, co můžete někomu dát, je váš čas.Takže jestli si už dlouho slibujete, že zavoláte kámošce nebo zajedete k babičce, teď je načase to udělat. Když jsem na chalupě s celou rodinou, snažím se se jim věnovat. Povídat si, zjistit co je nového nebo jen společně koukat na film.

6. Berte to jako výzvu
Být co nejmíň online si vezměte jako výzvu a zkuste se prostě věnovat jiným činnostem, na které nemáte normálně čas. Zároveň se na to snažte ale moc nemyslet. Protože když si budete říkat, jak musíte vydržet být bez mobilu, tak tím víc vám bude online svět chybět. Takže to zkuste, ale zároveň se zase klidně podívejte na emaily nebo jestli vám někdo nepíše. Nesmíte se do toho úplně nutit.

Jaké jsou vaše tipy na to užít si dovču hezky offline? Napište mi to do komentářů 🙂

Offline dovolenáOffline dovolenáOffline dovolená

  1. Asi bych to ještě využila na focení, protože na chatách většinou existují nádherná místa pro to určená. A procházky, to je ideální. Procházky, prozkoumávání, třeba si najít nějaké krásné místečko a spojit to i s tím čtením, to by bylo ideální.

  2. Vzhledem ke své práci (a dobře, i tomu, že jsem závislák na mobilu) jsem hrozně málo offline a nemám moc volného času. A když už mám, rozhodně nemám problém si to užít. Spíš bych potřebovala vědět, odkud si toho offline času přičarovat víc. 😀

    1. Joo to znám 🙂 ono to není zas tak jednoduché najít si ten offline čas. Proto mám ráda víkendy na chalupě, protože problém se signálem a daty mě donutí vzít do ruky tu knížku nebo vodovky 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *