Lifestyle | Outfity

7 TIPŮ, KTERÉ VÁM ULEHČÍ DEN

22.2.2018

Většinou jsou moje dny uspěchané, rychlé a jsem v jednom kole. Takže jsem ráda, když si můžu pár jednoduchými tipy urychlit a ulehčit den. Jsou to sice jen drobnosti, ale právě na těch záleží a pomůžou mi další den. A tady jsou:

1. Příprava jídla
Jídlo si vždycky připravuji den dopředu a je jedno, jestli jde jen o svačinu do školy nebo oběd do práce. Nevadí mi jídlo z krabičky, takže obědy si klidně vařím i na víc dnů dopředu. Večer si na druhý den připravuji třeba i jogurt s vločkami a ovocem k snídani. Je fajn se s tím nemuset dělat ráno, ale prostě jenom vzít hotovou svačinu a jít. Navíc poslední, co chci ráno dělat, je svačina 🙂

2.Multitasking
Multitasking je v mém celodenním kolotoči můj nejlepší kámoš a vy to do svého dne můžete v pohodě zařadit taky. Najděte si drobné činnosti, které byste mohli spojit. Například zatímco si necháváte vařit rýži k zítřejšímu obědu vyřiďte si maily, které odkládáte, dejte nádobí do myčky nebo si připravte outfit na další den.

3.Udělejte si to do list
Sepsat si dopředu co druhý den musíte udělat je fajn, protože pak víte jak si naplánovat celý den. Ale napište si reálné věci, které stihnete udělat. Já mám ve zvyku napsat si plný papír úkolů, takže potom z toho nemám třeba ani půlku, protože jsem zrovna byla v práci a tak nestihla všechno udělat. A hlavně – ty důležité věci udělejte co nejdříve a vyhněte se odkládání.

4.Zbavte se nepořádku
Máte kabelku plnou kapesníků a papírků? Vyhoďte je. Máte na toaletním stolku několik hrníčků od kafe, protože je ráno nestíháte odnést do kuchyně? Dejte je do myčky. Máte vedle postele horu oblečení, protože jste líný ho večer dát do koše na prádlo nebo čisté uklidit do skříně? Ukliďte to. Jsem bordelář (hlavně na oblečení), takže když si každý den aspoň něco uklidím, tak mám lepší pocit a mám věci aspoň nějak srovnané.

5.Denní rutina
Můžete se podívat na všechny videa a přečíst všechny články o rutinách, které najdete, ale stejně si musíte najít tu svojí. Každopádně mít svojí denní rutinu je důležité, protože je to něco, čeho se můžete držet a na co se těšit. Moje ranní rutina se často mění, ale vždycky si udělám kafe, dám si něco k snídani (rychlé musli nebo kaši/lívance/vajíčka, když mám čas). A každé ráno si dávám na obličej 3 minutovou masku od Havlíka a je jedno kolik času mám. Večer si ráda udělám čaj, dám sprchu a na obliček si dám makový olejíček, který je naprosto úžasný a brzy se můžete těšit na celý článek zaměřený na mojí oblibenou přírodní kosmetiku.

6.Vlastní uniforma
Často se mi stává, že ráno stojím před skříní a vůbec nevím co si obléct. A v tom případě přichází na řadu moje uniforma, ve které se cítím dobře a nemusím dál přemýšlet nad outfitem. Moje uniforma v zimě jsou černé skinny džíny a pletený svetr nebo košile a na ní mikina. Když se oteplí tak jednoznačně vyhrávají roztrhané nebo skinny džíny a basic tričko. A v létě na sebe v případě nouze hodím šaty a jdu. Věřte mi, že uniforma vám může ráno ušetřit hodně času a rozhodování. Máte svojí uniformu?

7.Najděte si offline chvilku pro sebe
Každý den byste měli mít aspoň chvilku pro sebe kdy nebudete online. Přečíst si kousek knížky, v klidu si nalakovat nehty nebo dát si pleťovou masku. Já třeba miluju zacvičit si doma v klidu jógu třeba na 20 minut. Pomůže mi to od stresu a zvedne náladu. Nebo si hraju s naším králíčkem, maluju nebo cokokliv dalšího. Jasně, není na to vždycky čas, ale aspoň těch pár minut denně a vážně to pomůže. Navíc pokud máte třeba problémy se spaním, tak offline chvilka než půjdete do postele je skoro nutnost.


Doufám, že se vám článek líbil a tipy se vám hodily. Může se vám podle článku zdát, že mám všechno zorganizované a dny vždycky naplánované, ale opak je pravdou. Tohle jsou jen takové malé drobnosti, které mi pomáhají ulehčit a urychlit den. Ale jinak jsem spíš takový rozlítaný bordelář, který si napíše obří to do list, který nakonec nestihne, protože se zasekne u seriálu.

Jaké jsou vaše tipy, kterými si ulehčujete den?


bunda: sekáč, džíny + brýle: H&M, kabelka: Reserved, náramek: Dyrberg/Kern

 

  1. Jó, uniforma mi kolikrát zachrání ráno, když bezradně zírám do skříně. Pro mě jsou to jedny z mých oblíbených šatů + punčocháče, většinou k tomu pasuje i první šperk, který popadnu. Ale stejně věčně nestíhám. 😀

    1. Uniforma se prostě hodí vždycky viď. Baví mě s módou experimentovat, ale zároveň je super mít tuhle jistotu 🙂 A nejsi sama, já taky věčně nestíhám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *