Lifestyle | Outfity

JAK SI STANOVIT NOVOROČNÍ CÍLE

24.1.2018

Dali jste si nějaké novoroční předsevzetí, ale už teď je začínáte pomalu porušovat? Většina lidí na začátku února svoje předsevzetí už dávno vzdala. Přiznávám, že mám taky máslo na hlavě a nedodržela jsem všechny předsevzetí, které jsem si v roce 2017 dala (shrnutí mých cílů za minulý rok jsem sepsala tady), ale myslím, že jsem si vedla celkem dobře. Když už jsem vám sepsala jaké mám cíle pro rok 2018 (odkaz tady), tak jsem si řekla, že bych vám mohla napsat jak si stanovit takové novoroční cíle, kterých vážně dosáhnete.

Zamyslete se nad tím co vás tento rok čeká
Čekají vás nějaké těžké zkoušky ve škole nebo v práci nebo budete mít spíš pohodový rok a nemáte žádné konkrétní plány? Jestli je to první případ, tak vám moc držím palce a tohle by měl být určitě váš cíl č. 1. Jestli vás čeká pohodový rok, tak si dejte klidně větší cíle nebo víc menších – zdravě jíst, víc číst, zapracovat na sobě (třeba se zlepšit v cizím jazyce nebo skončit s prokrastinací), naplánujte si cestování a zaměřte svůj čas a energii na něco, co opravdu chcete.

Dělejte to co vás baví
Zaměřte se na něco, co vás baví. Nenuťte se do běhání, jen kvůli hubnutí, když u toho trpíte a štve vás to. Radši vyzkoušejte jógu nebo posilování ve fitku. Musí vás to bavit a zajímat, protože svým cílům budete věnovat čas a energii.
Jestli vás nic nenapadá, tak zapřemýšlejte nad různými oblastmi vašeho života – vzdělání/kariéra, finance, péče o sebe, zdraví (fyzické i psychické), vztahy, osobní rozvoj a další.

Reálně
Dejte si cíle, které jsou reálné a vážně jich můžete dosáhnout. Taky bych byla ráda popová zpěvačka, ale přiznejme si to, bohužel to není v mých možnostech. Takže se radši zaměřím třeba na blogování, které mě baví, mám k tomu vše potřebné a vím, že s trochou štěstí bych v něm svých cílů mohla dosáhnout.

Konkrétně
Cíle by měly být konkrétní a měřitelné. Když si totiž dáte přesný cíl tím spíš ho dodržíte a bude lehčí si jeho plnění zhodnotit. Minulý rok jsem si dala cíl „víc číst“. Letos jsem to změnila na „přečíst jednu knížku za dva měsíce“. A třeba se cvičením to udělejte stejně – místo „budu víc cvičit“ si dejte cíl „budu cvičit minimálně 3x týdně“. Bude vás to víc motivovat a budete mít větší přehled jak to dodržujete.

Zapište si to
Určitě si svoje cíle někam zapište. Já jsem si je napsala do diáře, takže je mám pořád u sebe. Napište si je někam, kde je budete mít na očích, na nástěnku, do diáře, do mobilu nebo aspoň do sešitu v šuplíku. Lidé, kteří si své cíle napíšou, jich lépe dosahují. A je fajn moct si odškrtnout něco čeho jste dosáhli.

Dosáhnout cíle, který si neurčíte, je stejně obtížné jako se vrátit z místa, kde jste nikdy nebyli. – Zig Ziglar

Jaké jsou vaše cíle pro rok 2018?


tričko, sukně: sekáč, kabelka: Primark, choker: H&M

    1. Moc děkuju 🙂 Kabelka je z Primarku a kabátek jsem si kupovala ve Španělsku v jednom malém obchůdku.
      Tak pokud tě přece jen něco napadne budu držet palce, aby se ti povedlo to dodržet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *